Dnes je pondelok 22.júla 2024, meniny má Magdaléna

Popis

Plánuješ v rámci dovolenky cestu karavanom naprieč Európou? Vedel si, že vodičské oprávnenie skupiny B Ti nato nepostačuje ? Potrebuješ k tomu absolvovať výcvik, ktorý je ukončený skúškou zo skupiny BE

Vodičský preukaz skupiny BE potrebuješ vtedy, ak vedieš motorové vozidlo skupiny "B", to je osobný automobil a k nemu máš pripojený príves o celkovej hmotnosti viac ako 750 kg. Príves však nesmie prekročiť celkovú hmotnosť súpravy - 3500 kg.

Pri skupine BE môže byť jazdná súprava maximálne dlhá 12m, pričom hmotnosť nesmie presiahnuť 6 990 kg.

Vodičský preukaz získavaš absolvovaním výcviku v autoškole (s ukončením skúšky).

Teória

Absolvuješ 16 vyučovacích hodín priamo v našich priestoroch. U nás Ťa čakajú pekné moderné priestory so špičkovým vybavením.

Naši super inštruktori ťa poctivou, ale zároveň uvoľnenou a zábavnou formou naučia všetko potrebné na to, aby si skúšky zvládol na 1x.

Testovať sa budeš už počas výučby z najnovších verzii testov.

PRACUJEŠ? Aj v tomto smere sa Ti vieme prispôsobiť, stačí nás dopredu informovať.

Prvá pomoc

Kurz prvej pomoci absolvuješ v priebehu jedného dňa.

Nemusíš nikam chodiť. Kurz prebieha priamo v priestoroch Autoškoly VaV.

Ide o jednodňový 8 hodinový kurz, kde sa naučíš, ako konať v prípade, že ťa po ceste do práce či na dovolenku stretne nepredvídateľná nehoda.

Po absolvovaní kurzu dostaneš certifikát, ktorý Ti platí 2 roky. A navyše u nás ho máš úplne ZADARMO.

Jazdy

Počas kurzu Ťa čaká 7 vyučovacích hodín, pričom 2 jazdy absolvuješ na cvičisku (pred hádzanárskou halou) a 5 jázd priamo v premávke.

Záver kurzu

Po absolvovaní kurzu ťa čaká záverečná skúška. Aký je však postup? Po ukončení kurzu je potrebné odovzdať kolok v hodnote 50€. Následne budeš prihlásený na záverečnú skúšku.

Po úspešnom absolvovaní skúšok ti bude vydané vodičské oprávnenie na skupinu BE.

Vyhláška

Do skupiny motorových vozidiel BE patria jazdné súpravy pozostávajúce z ťažného vozidla skupiny B a prípojného vozidla, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg.
Žiadateľovi o udelenie vodičského oprávnenia na vedenie motorových vozidiel skupiny BE možno udeliť vodičské oprávnenie skupiny BE, len ak už je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B. Vodičské oprávnenie skupiny BE oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny BE.

A kde nás nájdete?

Adresa: Námestie slobody 27, 083 01 Sabinov
GPS: 49.1032809, 21.0941422

© Autoškola VaV, všetky práva vyhradené.
Autor návrhu: HTML Codex
Distribútor: ThemeWagon