Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
facebook youtube instagram tiktok
  • Facebook
  • -
  • YouTube
  • -
  • Instagram
autoskola@vav.sk

PO: 0948 656 212

KE: 0948 329 955

MI/TV: 0948 343 080 | 0948 329 955

SB: 0948 278 805

Slovak English
autoskola@vav.sk

PO: 0948 656 212

KE: 0948 329 955

SB: 0948 278 805

MI/TV: 0948 343 080

Termíny najbližších kurzov
A, A1, A2, AM, B, B96, C, CE, D, DE, T, KKV, VZV

Prešov
Košice
Sabinov
Prešov
Košice
Košice

Často kladené otázky

Ako často otvárate kurzy?

Kurzy otvárame pravidelne – minimálne 2krát do mesiaca.

 

 

Ako dlho trvá kurz?

Trvanie kurzov je nasledovné:

 

 

- po absolvovaní výcviku je potrebné rátať aj s čakacou dobou na záverečné skúšky - ich termín určuje dopravný inšpektorát (najskôr na 6 pracovný deň od nahlásenia, najviac 1 mesiac).

 

 

Ako často prebieha výučba teórie?

Teoretická časť kurzu (základný balík, maxi balík a zrýchlený kurz) prebieha v poobedňajších hodinách – priamo v našich priestoroch. Frekvencia výučby je zvyčajne nasledovná: v priebehu prvých 2 týždňov 3x do týždňa, následne vo voľnejšom tempe 2x do týždňa. Vždy po 3 vyučovacie hodiny, okrem posledného stretnutia, ktoré trvá 2 vyučovacie hodiny.

 

 

Ktoré dni a v aký čas prebieha výučba teórie?

Pri základnom balíku, maxi balíku a zrýchlenom kurze prebieha pondelky stredy, alebo utorky štvrtky vždy od 15:00 hod. Teória prebieha skupinovo. Pri individuálnom kurze a rýchlokurze prebieha teória podľa dohody medzi študentom a inštruktorom individuálne.

 

 

Koľko jázd absolvujem v priebehu týždňa?

Počet jázd v týždni je nasledovný:

 

 

Pre viac informácii pozri na náš cenník

 

 

Aké kolky budem potrebovať?

Pre prihlásenie sa na skúšky budeš potrebovať 33 € kolok (pri opravnej skúške 8 € kolok). Kolky je možné zakúpiť na polícii alebo na pošte. Po úspešnom zvládnutí záverečných skúšok budeš potrebovať kolok v hodnote 6,5 €, ktorý sa prikladá k Žiadosti o vydanie vodičského preukazu. Máte možnosť ho zakúpiť priamo na mieste, kde budete vybavovať vodičský preukaz.

 

 

Z čoho pozostávajú záverečné skúšky?

Záverečné skúšky pozostávajú z týchto častí:

 

 

Aká je čakacia doba na záverečné skúšky?

Termín záverečných skúšok určuje dopravný inšpektorát (najskôr na 6 pracovný deň od nahlásenia, najviac 1 mesiac).

 

 

Môžem sa na kurz prihlásiť už v 16-tich?

Áno, je možné sa na kurz prihlásiť už v 16-tich. Jedinou podmienkou je, aby si skúšky absolvoval až v 17-tich. TEDA: kurz absolvuješ v 16-tich a skúšky v 17-tich. Aby si na záverečné skúšky nemusel dlho čakať, odporúčame prihlásiť sa na kurz cca 3 mesiace predtým, ako osláviš 17. narodeniny.

 

 

Čo robiť ak nespravím skúšky na 1x?

V prípade, že sa ti záverečné skúšky nepodarí urobiť na prvýkrát, máš nárok na 2 opravné termíny. Pre prihlásenie sa na opravnú skúšku budeš potrebovať 8 € kolok. S opätovným predvedením na skúšky je spojený aj poplatok vid. cenník. Opravné skúšky môžeš absolvovať najskôr na 6 pracovný deň po predchádzajúcich skúškach. Ak nastane situácia, že skúšky nespravíš ani na 3. pokus, musíš sa znovu prihlásiť na vodičský kurz a absolvovať ho celý odznova (okrem kurzu prvej pomoci - ten má platnosť 2 roky).

 

 

Ako môžem vyhrať vodičák?

vyhraj vodicak

 

S Autoškolou VaV hráš o vodičák počas celého roka - Na to, aby si bol zaradený do žrebovania o vodičák stačí: 1. prihlásiť sa do Autoškoly VaV 2. odporučiť nás známemu, ktorý sa na základe Tvojho odporúčania tiež prihlási k nám. Pravidelne však študentom prinášame rôzne súťaže aj na našom FB - sleduj ho a nič ti neunikne.

 

 

Dá sa v Autoškole VaV absolvovať jazda po diaľnici?

Áno, jazdu po diaľnici si môžeš naplánovať na autách Škoda Fabia, Volkswagen Golf 1., Volkswagen Polo2., Volkswagen Polo 4, Pequeot 308

 

 

Môžem v Autoškole VaV absolvovať aj Školu šmyku?

Áno. Autoškola VaV Ti ako jedna z mála Autoškôl na Slovensku prínáša možnosť zakúpiť si balík, v ktorom budeš mať nielen vodičský kurz, ale aj kurz prvej pomoci a Školu šmyku.

 

 

Vidím na vašej stránke Deň výhier. Čo to je?

Deň výhier je naozaj špecifická udalosť, ktorú každoročne organizuje naša Autoškola VaV. Prvý Deň výhier sa konal v októbri 2012. Počas Dni výhier rozdávame kopec skvelých výhier a publikum sa môže zabaviť na úžasnom programe - skupiny, tanečníci či kapely. Na Dni výhier v decembri 2012 odovzdala Autoškola VaV svoju historicky prvú veľkú cenu – nové AUTO. Ako táto megaakcia vyzerala, si môžete pozrieť TU.

 

 

Má Autoškola VaV sídlo v Michalovciach?

Áno. Autoškola VaV má pobočku v Michalociach. Sídlime na Priemyselnej 2.