Dnes je pondelok 22.júla 2024, meniny má Magdaléna

Netradičný dar pre Náruč

Zariadenie pre seniorov – Náruč od stredy 8. apríla čistí podlahy novým špeciálnym automatom v hodnote 2 500€. Prístroj sa rozhodli venovať spoločnosť VaV Servis, s.r.o. v spolupráci s občianskym združením OZ TOLAMIR v zastúpení riaditeľa Ing. Jaroslava Výbošteka. Popoludňajšie charitatívne podujatie svojou prítomnosťou podporil aj primátor mesta Prešov JUDr. Pavel Hagyari a PhDr. Matúš Háber – riaditeľ sekcie služieb občanom.

Vidím, že ste to zobrali od podlahy“, vtipne komentoval darcovstvo primátor Prešova JUDr. Pavel Hagyari a prezradil plány do blízkej budúcnosti „ V priebehu mesiaca, možno dvoch, dáme aj my darček tomuto sociálnemu zariadeniu. A to veľkú rekonštrukciu, ktorá by sa mohla začať niekedy v máji/júni. Je to aj naše vyjadrenie vďaky za Váš život Prešovu. “ Mesto Prešov podporuje seniorov novým projektom Aktívni seniori – Atraktívne mesto v spolupráci s Európskou Úniou.


Dar, ktorý sme získali od VaV Servis a OZ TOLAMIR, je určitým spôsobom vyústením dlhoročnej spolupráce s týmito inštitúciami a je to veľké plus pre nás, hlavne pre pomoc pre uľahčenie práce pre zamestnancov. Je to zariadenie, ktoré nás dostáva do iného levelu a pomáha skvalitňovať v konečnom dôsledku aj celkové sociálne služby,“ zdôraznil PhDr. Jozef Dobrovič, riaditeľ sociálneho zariadenia Náruč.

O kultúrne spestrenie programu sa svojím vystúpením postaral folklórny súbor Rozmarija, ktorý oživil atmosféru nielen tancom, ale aj svojimi zábavnými hereckými scénkami. Na domácej pôde zaspievali známe ľudové piesne aj členovia zboru Veselka z Veselej.

OZ TOLAMIR vzniklo v roku 2012. Funguje na báze dobrovoľnosti jej členov a na základe finančnej podpory spoločností VaV - členov skupiny VaV.


Ciele OZ Tolamir:

Aktivity realizované OZ:


OZ spolupracuje s týmito zariadeniami:


3. Príprava a realizácia chránenej dielne v sídle OZ.

Základnou myšlienkou podnikateľského zámeru je:

© Autoškola VaV, všetky práva vyhradené.
Autor návrhu: HTML Codex
Distribútor: ThemeWagon