facebook youtube instagram blogger pinterest twitter google plus
 • Facebook
 • -
 • YouTube
 • -
 • Instagram
 • -
 • Blogger
 • -
 • Pinterest
 • -
 • Twitter
 • -
 • Google Plus
autoskola@vav.sk

PO: 0948 656 212

KE: 0948 329 955

SB: 0948 278 805

Slovak English
autoskola@vav.sk

PO: 0948 656 212

KE: 0948 329 955

SB: 0948 278 805

Slovak
Predbežné termíny kurzov
NOV
5
SKUPINA
B
Košice
OKT
29
SKUPINA
B
Prešov
OKT
22
SKUPINA
B
Sabinov

Vodičské oprávnenie sk. B | Košice

Popis

Vodičák v 16-tich? Vo VaV žiaden problém !

 

Začni vodičák už v 16tich a v 17ke máš vodičák vo vrecku.

 

Pýtaš sa, ako môžeš jazdiť, keď nemáš 18 ? Ak si spravíš vodičák v 17-tich, až do dovŕšenia tvojej dospelosti musíš jazdiť v prítomnosti spolujazdca, ktorý má vodičák najmenej 10 rokov (čiže s rodičom, starým rodičom, tetou, ujom :)

 

A ako to na našom kurze vyzerá? Okrem výhod, ktoré Ti autoškola VaV ponúka, si v rámci kurzu prejdeš jednotlivými časťami.

 

Hneď na začiatku Ťa v kancelárií čaká sympatická manažérka AĎKA (autoskola@vav.sk, 0948 329 955 :)

S ochotou a úsmevom Ti hravo zodpovie tvoje nekonečné otázky.

 

img

Teória

Absolvuješ 32 vyučovacích hodín (2x do týždňa) v poobedňajších hodinách (Po-Str alebo Ut-Štv o 15:00) prípadne individuálne - priamo v našich priestoroch. Nemusíš sa báť starých ošarpaných lavíc, či tmavých tried - naše priestory Ťa očaria moderným vybavením.

 

Naši super inštruktori ťa poctivou, ale zároveň uvoľnenou a zábavnou formou naučia všetko potrebné na to, aby si skúšky zvládol na 1x.

 

Testovať sa budeš už počas výučby z najnovších verzii testov.

 

PRACUJEŠ? Aj v tomto smere sa Ti vieme prispôsobiť, stačí nás dopredu informovať.

 

img img

Autotrenažér

V Autoškole VaV absolvuješ výučbu na interaktívnom 3D trenažéri DS PENTA.

 

Počas 4 hodín výučby (2x2hod.) sa oboznámiš so základnými prvkami, akými sú pohýnanie, rozjazd či radenie prevodových stupňov, rovnako tak absolvuješ jazdu v meste.

Videogaléria TU

 

img

Praktická údržba

V rámci poslednej teórie absolvuješ praktickú údržbu. Naučíš sa vymeniť koleso, doplniť chladiacu kvapalinu či kvapalinu do ostrekovačov. Ako si skontrolovať funkčnosť svetiel, riadenia, bŕzd či výstražného zariadenia ? Aj týmto všetkým si prejdeš v rámci praktickej údržby.

Videogaléria TU

 

img

Prvá pomoc

Kurz prvej pomoci absolvuješ v priebehu jedného dňa.

Nemusíš nikam chodiť. Kurz prebieha priamo v priestoroch Autoškoly VaV.

Ide o jednodňový 8 hodinový kurz, kde sa naučíš, ako konať v prípade, že ťa po ceste do práce či na dovolenku stretne nepredvídateľná nehoda.

 

Po absolvovaní kurzu dostaneš certifikát, ktorý Ti platí 2 roky. A navyše u nás ho máš úplne ZADARMO.

 

img

Tankovanie

Ako tankovať ? Ktorý „stĺpik“ je na benzínke ten správny ?

Pod dozorom inštruktora si vyskúšaš celý proces tankovania priamo v praxi.

Počas kurzu sa naučíš aj praktické veci, ktoré budeš neskôr ako vlastník vodičského preukazu a vlastník automobilu potrebovať.

 

img

Jazdy

Asi najviac Ťa zaujímajú jazdy :-P

 

Počas kurzu na teba čaká 34 vyučovacích hodín (17x2hod). To koľkokrát budeš jazdiť je len a len na Tebe, keďže v rámci balíkov si môžeš vybrať, koľkokrát do týždňa budeš jazdiť.

 

Nemusíš sa ničoho báť, prvé dve jazdy absolvuješ na 2 autocvičiskách, a to pri SOŠ Automobilovej alebo pri malej stanici.

 

Ak ich máš za sebou, jazdy si plánuješ sám cez online plánovač, podľa toho, ako to vyhovuje TEBE.

Videogaléria TU

 

A čo je pecka ?

Nesadne Ti inštruktor ? Buď bez starostí. Každú jazdu môžeš absolvovať bez problémov s iným inštruktorom, a keď sa dostaneš k tomu TOP, tak si s ním môžeš odjazdiť zvyšok jázd. Výber inštruktora je totiž na TEBE.

 

Aké auto vlastnia rodičia ? GOLF, HYUNDAI, FABIA či RAPID ? Nemaj stres, všetky tieto značky nájdeš aj u nás, a nielen tie :) U nás máš výhodu, že si môžeš vybrať jazdu na podobnom aute, aké máš v garáži, alebo ich môžeš striedať. U nás sa z toho veda nerobí. :P

 

V autoškole VaV máš dokonca možnosť vyskúšať si aj jazdu s vozíkom či jazdu po diaľnici, kde si môžeš trošku dupnúť na plyn.

 

V závere praktického výcviku už vieš samostatne riešiť akúkoľvek dopravnú situáciu bez pomoci inštruktora.

 

Navyše JAZDA deň pred skúškou ZADARMO je u nás SAMOZREJMOSŤ.

img img

Záver kurzu

Ak absolvuješ všetky povinné časti kurzu, čaká ťa záverečná skúška. Aký je však postup? Po ukončení kurzu je potrebné odovzdať čip spolu s kolkom v hodnote 33 EUR. Následne budeš prihlásený na záverečnú skúšku. U nás prebiehajú skúšky každý týždeň, a preto sa nemusíš báť, že do skúšok všetko zabudneš.

 

A ako prebiehajú skúšky? Záverečné skúšky začínajú v ranných hodinách priamo v priestoroch autoškoly. Po úvodnom slove skúšobného komisára a predložení občianskeho preukazu absolvuješ postupne 3 časti záverečných skúšok: test, autocvičisko a jazda v premávke. Ako to na skúškach vyzerá sa dozvieš viac TU.

 

img

Vyhláška

Do skupiny motorových vozidiel B patria

 

 • motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny AM, A1, A2, A a T, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3500 kg a ktoré sú konštruované a určené na prepravu najviac ôsmich osôb okrem vodiča; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,
 • motorové vozidlá podľa písmena a) s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 750 kg za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 4250 kg.

 

Žiadateľovi o udelenie vodičského oprávnenia na vedenie motorových vozidiel skupiny B sa udeľuje vodičské oprávnenie skupiny B. Vodičské oprávnenie skupiny B oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny B, ako aj motorové vozidlá skupiny AM a B1; jazdnú súpravu podľa § 75 ods. 7 písm. b), ktorej najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 3500 kg a nepresahuje 4250 kg, oprávňuje viesť len vodičské oprávnenie skupiny B s príslušným harmonizovaným kódom, ktoré možno udeliť po absolvovaní osobitného výcviku v autoškole alebo po zložení osobitnej skúšky z vedenia motorového vozidla.

 

Vodičské oprávnenie skupiny B po dvoch rokoch od jeho udelenia oprávňuje viesť aj motorové vozidlá skupiny A1 s automatickou prevodovkou, a to len na území Slovenskej republiky.

 

Vodičské oprávnenie skupiny B oprávňuje viesť na území Slovenskej republiky aj motorové vozidlá skupiny T, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3500 kg a jazdnú súpravu pozostávajúcu z motorového vozidla skupiny T a prípojného vozidla za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 3500 kg.

 

A kde nás nájdeš?