Dnes je nedeľa 19.mája 2024, meniny má Gertrúda

Popis

Existujú dve možnosti rozšírenia vodičského oprávnenia - osobitná skúška alebo osobitný výcvik. V oboch prípadoch je potrebné predložiť potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti a:

pri roširovaní z A1 na A2:
- čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A1 (do 125 cm3 a 11 kW)

pri roširovaní z A2 na A:
- čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A2 (do 35 kW)

V tomto čestnom prehlásení sa vyžadujú údaje o konkrétnej motorke: EČV, značka, obchodný názov, typ/variant/verzia, najväčší výkon motora, najväčšia prípustná celková hmotnosť a obdobie minimálne 2 rokov, počas ktorých žiadateľ na nej jazdil. Toto je viac-menej formalita a žiadateľ o rozšírenie VO nemusí byť majiteľom motorky, na ktorej preukazuje prax. Podmienkou je, aby táto motorka bola minimálne 2 roky prihlásená (teda v období, v ktorom žiadateľ vyhlasuje, že na nej jazdil).


Osobitný výcvik

Prihlásením sa do osobitného kurzu v Autoškole VaV a absolvovaním predpísaných hodín teoretickej a praktickej výučby Ti bude vydané osvedčenie o absolvovaní osobitného výcviku. Po jeho doručení na dopravný inšpektorát Ti bude udelené vodičské oprávnenie. Kurz pozostáva z 11 hodín teórie, 8 hodín jázd a 1 hodiny oboznámenia sa s vozidlom.

PODMIENKOU je minimálne dvojročná prax vo vedení vozidla skupiny A1 (z A1 na A2) alebo dvojročná prax vo vedení vozidla skupiny A2 (z A2 na A).

Správny poplatok je 10 €, je potrebné odovzdať v autoškole pred prihlásením na záverečné skúšky.

Osobitný výcvik je oproti bežnému kurzu zredukovaný na menšie množstvo vyučovacích hodín teórie a taktiež aj praktických jázd – podľa aktuálne platných učebných osnov osobitných výcvikov.

SKÚŠKA sa v tomto prípade NEROBÍ, avšak táto alternatíva je časovo a finančne náročnejšia!


Tlačivá

Všetky potrebné tlačivá ti poskytneme, stačí ak nás navštíviš na našich pobočkách, prípadne si ich stiahneš a vytlačíš z našej webstránky zo sekcie “Tlačivá na stiahnutie“.Cenník

Osobitný výcvik - z A1 na A2 | z A2 na A 350 €
Osobitný výcvik - B96 (veľký prívesný vozík ku sk. B) 219 €
© Autoškola VaV, všetky práva vyhradené.
Autor návrhu: HTML Codex
Distribútor: ThemeWagon