facebook youtube instagram
  • Facebook
  • -
  • YouTube
  • -
  • Instagram
autoskola@vav.sk

PO: 0948 656 212

KE: 0948 329 955

SB: 0948 278 805

Slovak English
autoskola@vav.sk

PO: 0948 656 212

KE: 0948 329 955

SB: 0948 278 805

Slovak

Termíny najbližších kurzov
A, A1, A2, AM, B, B96, C, CE, D, DE, T, KKV, VZV

Prešov Najbližšie termíny kurzov pre mesto Prešov
Košice Najbližšie termíny kurzov pre mesto Košice
Sabinov Najbližšie termíny kurzov pre mesto Sabinov

Osobitná skúška

 

 

Popis

Existujú dve možnosti rozšírenia vodičského oprávnenia - osobitná skúška alebo osobitný výcvik. V oboch prípadoch je potrebné predložiť potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti a:

 

pri roširovaní z A1 na A2:

- čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A1 (do 125 cm3 a 11 kW)

 

pri roširovaní z A2 na A:

- čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A2 (do 35 kW)

 

V tomto čestnom prehlásení sa vyžadujú údaje o konkrétnej motorke: EČV, značka, obchodný názov, typ/variant/verzia, najväčší výkon motora, najväčšia prípustná celková hmotnosť a obdobie minimálne 2 rokov, počas ktorých žiadateľ na nej jazdil. Toto je viac-menej formalita a žiadateľ o rozšírenie VO nemusí byť majiteľom motorky, na ktorej preukazuje prax. Podmienkou je, aby táto motorka bola minimálne 2 roky prihlásená (teda v období, v ktorom žiadateľ vyhlasuje, že na nej jazdil).

Osobitná skúška

Po skompletizovaní potrebných tlačív a dokladovaní minimálne dvojročnej praxe prípadne zároveň o prenajímaní si motocykla, pokiaľ sám nie si jeho držiteľom zapísaným v OEV jednostopového vozidla, doložení E-kolku v hodnote 16,50 € ,vyplnení žiadosti o udelenie VO a potvrdenia o lekárskej spôsobilosti Ťa prihlásime na osobitnú skúšku, ktorá sa skladá LEN Z PRAKTICKEJ JAZDY (cvičisko a jazda v premávke).

 

TESTY z pravidiel cestnej premávky sa pri tejto skúške NEROBIA!!!

 

Deň pred záverečnou skúškou máš u nás jazdu na cvičisku zadarmo, aby si sa oboznámil s motocyklom, ktorý budeš mať na skúške, a zároveň si prešiel cvičiskovú zostavu.

 

Tento variant je rýchly, finančne menej náročný ako osobitný výcvik a keďže osobitná skúška pozostáva len z jazdy, neriskuješ odobratie už udeleného VO (prípadne nariadenie preskúšania z PCP) pri prípadne neúspešnej skúške.

Tlačivá

Všetky potrebné tlačivá ti poskytneme, stačí ak nás navštíviš na našich pobočkách, prípadne si ich stiahneš a vytlačíš z našej webstránky zo sekcie “Tlačivá na stiahnutie“.

Cenník

Cena osobitnej skúšky
Osobitná skúška 199 €