Dnes je sobota 20.apríla 2024, meniny má Marcel

Popis

Existujú dve možnosti rozšírenia vodičského oprávnenia - osobitná skúška alebo osobitný výcvik. V oboch prípadoch je potrebné predložiť potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti a:

pri roširovaní z A1 na A2:
- čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A1 (do 125 cm3 a 11 kW)

pri roširovaní z A2 na A:
- čestné prehlásenie o dvojročnej praxi vo vedení motocykla kategórie A2 (do 35 kW)

V tomto čestnom prehlásení sa vyžadujú údaje o konkrétnej motorke: EČV, značka, obchodný názov, typ/variant/verzia, najväčší výkon motora, najväčšia prípustná celková hmotnosť a obdobie minimálne 2 rokov, počas ktorých žiadateľ na nej jazdil. Toto je viac-menej formalita a žiadateľ o rozšírenie VO nemusí byť majiteľom motorky, na ktorej preukazuje prax. Podmienkou je, aby táto motorka bola minimálne 2 roky prihlásená (teda v období, v ktorom žiadateľ vyhlasuje, že na nej jazdil).


Osobitná skúška

Po skompletizovaní potrebných tlačív a dokladovaní minimálne dvojročnej praxe prípadne zároveň o prenajímaní si motocykla, pokiaľ sám nie si jeho držiteľom zapísaným v OEV jednostopového vozidla, doložení E-kolku v hodnote 16,50 € ,vyplnení žiadosti o udelenie VO a potvrdenia o lekárskej spôsobilosti Ťa prihlásime na osobitnú skúšku, ktorá sa skladá LEN Z PRAKTICKEJ JAZDY (cvičisko a jazda v premávke).

TESTY z pravidiel cestnej premávky sa pri tejto skúške NEROBIA!!!

Deň pred záverečnou skúškou máš u nás jazdu na cvičisku zadarmo, aby si sa oboznámil s motocyklom, ktorý budeš mať na skúške, a zároveň si prešiel cvičiskovú zostavu.

Tento variant je rýchly, finančne menej náročný ako osobitný výcvik a keďže osobitná skúška pozostáva len z jazdy, neriskuješ odobratie už udeleného VO (prípadne nariadenie preskúšania z PCP) pri prípadne neúspešnej skúške.


Tlačivá

Všetky potrebné tlačivá ti poskytneme, stačí ak nás navštíviš na našich pobočkách, prípadne si ich stiahneš a vytlačíš z našej webstránky zo sekcie “Tlačivá na stiahnutie“.Cenník

Osobitná skúška - z A1 na A2 | z A2 na A 219 €
Osobitná skúška - B96 (veľký prívesný vozík ku sk. B) 219 €
© Autoškola VaV, všetky práva vyhradené.
Autor návrhu: HTML Codex
Distribútor: ThemeWagon